Her şey biraz Sakaryadır

Hasılata ortak olacak bir tayfa vardı. Kendilerine bir şey diyorlardı- tam hatırlamıyorum. Gönül işleri çok kazandırmaz insana. Ortaklık falan dediysem öyle çok büyük şeyler hayal etmeyin. Üç beş kişiden fazla da değiliz aslında tayfa dediğime de bakmayın.

Soluk aldırmaz bir hava var yine. Uzağına düştün mü birinin yokluğu hissediyorsun da varlık pek hatırlanmıyor. Yani hayal etmek bir boka yaramıyor. Laf benimkisi- neyi anlatıyorum? kime dinletiyorum? Bir kuzgun gibi nerede olduğunu bilmeden ömürlüğüm neredeyse. Gelgelelim birinin ömrü olamadık, birine ömür katamadık.

Yahu ne tasalanması sen keder dediğini yolda mı buldun? Borç falan da yazma sen. Peşin alalım- unuturum, ödeyemem, gurur yaparım sonra. Ulan zaten başımıza ne geldiyse gururlanmaktan geldi. Bak tasalanmadım ama gurur duydum kendimle. İnanmazsın... ama öyle. Kimseye benzemez sandığım kendim, el ayak kafa kol olarak parçacılardaymış da haberim yok. Meğer herkeste varmış benden. İşte o yüzdendir- yüksek ihtimal, ben kendim de olamadım. Yağma yemişiz ruhumuz duymamış. Ha bir ruh kaldı zaten- o da ölünce artık. Nereye gittiği de belli değil ya bir parçacı da ruhumuzu alır herhalde.

İhtimaller üzerine kuruludur her şey
ve hiçbir şey ihtimallerden bir hikaye yazdırmaz
o yüzden çok da önemli değil ne dediğim

her şey biraz Sakarya'dır

Pilli Bebek - Sakarya